Diákélet 2010-2011-es tanév

Drámapedagógiai foglalkozáson a 12. A osztály

2011. január végén lehetőségünk volt rá hogy ellátogassunk egy művészeti csoport drámaórájára. A helyszín a kecskeméti ifjúsági otthon volt, ahol nem töltöttünk többet két- két és fél óránál mégis nagyon jól éreztük magunkat.

Néhány információ róluk:

A Kecskeméti TIE csoport a Kecskeméti Ifjúsági Otthon művészeti társulata, 2009. őszén, uniós pályázati forrásnak köszönhetően alakult meg. Tagjai játszani szerető, a szakma iránt elkötelezett drámapedagógusok, színész-rendezők, drámajáték-vezetők. Így vallanak magukról: „Első darabunk megírásához saját hétköznapi tapasztalatainkat használtuk fel. Pedagógusként, dráma-színjátszó csoportvezetőként, szülőként, fiatalként több szempontból is megtapasztaljuk azokat az élethelyzeteket, problémákat, kihívásokat, amelyekkel a mai tizenévesek találkoznak. Az egyik legnagyobb gondnak a kommunikáció hiányát érezzük. 2010 júniusában volt a premierjátékunk, 2010 őszétől heti rendszerességgel fogadunk csoportokat.”



Ott jártunkkor a Luca széke című produkciójukat mutatták be ami, egy 3 felvonásból álló modern darab. A történet főszereplője egy Luca nevű lány, aki a mai fiatalok életét éli: elege van a suliból, a szüleivel szemben lázad, naponta MSN-ezik a barátaival és talán még szerelmes is.

 

 

A felvonások közt különböző feladatokat kellett megoldanunk, amelyek segítségével elemeztük a szereplők érzelemvilágát, cselekedeteiket, és tanácsokat is adhattunk a karaktereknek. Tehát bevontak minket is a műsorba. Így azok is aktívan részt vettek, akik egyébként nem szeretnek szerepelni.

Összegezve, ez egy nagyon szórakoztató és tanulságos délelőtt volt, mindenkinek ajánljuk, hogy ha van kedve meg ideje, látogasson meg egy ilyen drámaórát! =)
 Betyár Kitty, Seres Kata, Joao de Oliveira Filipa Zsuzsanna és Egyedi Renáta (12.A)